Wankel Rotary Motor Yenileme

Wankel Rotary Motor Rektifiye ( Motor Yenileme) Nedir? : Araçlarımızın kalbi olan motorlar çalışma koşullarına bağlı olarak  zaman içerisinde aşınırlar.Pistonlu Motor yenileme, ya da halk arasında daha çok bilinen ismi ile rektifiye, aşınmış bir motorun standartlara uymayan parçalarının (silindirler, silindir kapağı,pistonlar, krank mili vb) çeşitli talaşlı işlemler uygulanarak ve değiştirilerek tekrar ilk günkü gibi çalışır hale getirilmesidir. ANCAK; Bazı Rotary tip motorlarda risksiz olup, bazılarında büyük risk taşımaktadır, örneğin Renesis 13b msp (Rx8 motoru) Rotor u icerisinde barındıran, bir nevi blok görevi gören housing materyali 13bt, 12a, 12b, 10a gibi diğer serilere göre housingleri fazlasıyla serttir ve taşlamaya yada rektifiye edilmeye müsait değildir, çift olarak yenisini yada aynı km de temiz çıkma çift housing almak yerinde bir karar olacaktır.

Aslında rektifiye dediğimiz şey motorda yapılan işlemlerden sadece bir tanesidir. O da platelerdeki ince çizgiler yada yüzey yapısının bozulması durumunda düzeltilmesidir. Ama Motor Yenileme yada Motor Revizyonu dediğimiz zaman işin içine; Krank taşlama, tüm sekmanların yenilenmesi, apex seal (sekman) yuvalarının detaylı ölçüm ve kontrolleri, krank çatlaklık kontrolü ve ölçümleri gibi bir çok iş girer.

Rotary Wankel Tip Motorlarda Modifikasyon

Özellikle bu iş için ciddi bir modifiye bilgisi gerekmektedir ve sanayide herhangi bir X ustaya yaptırmak istesenizde hüsranla sonuçlanır. Bu bir ekip işidir, İstekleriniz doğrultusunda projelendirilip, araştırma ve gelistirmeleri yapılarak başlanmalı ve elde edilen gücü, minimum güç kaybıyla yere aktarımını, frenleme ve durma mesafesi hesaplanmalı.Biz bu işi profesyonelce ve yüksek kalite standartlarında siz değerli müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.